Magneesium meestele

Magneesium meestele

Mehed peaksid võtma kuni 400 mg magneesiumi päevas. Kui tegeletakse aktiivselt spordiga, võib vajadus olla veelgi suurem.

Saksamaa Toitumisühing (DGE) ning Toidu- ja Toitumisamet (FNB)* soovitavad meestele 400 mg magneesiumi päevas. Vajadus võib olla suurem, kui tegeletakse aktiivselt spordiga või kannatatakse stressi all. Toitumine mängib samuti olulist rolli - tasakaalustamata toitumise või dieedi puhul võib mõnikord tulemuseks olla magneesiumivaegus.

*Food and Nutrition Board (FNB) at the Institute of Medicine of the National Academies (USA)

Magneesium ja sport

Mehed, kes tegelevad aktiivselt spordiga ja intensiivselt higistavad, peaksid hoolitsema eelkõige selle eest, et tagada tasakaalustatud magneesiumi tarbimine. Sportlased kaotavad magneesiumi higistades. Treeningute ajal vajavad nad rohkem magneesiumi, et parandada oma ainevahetusprotsesse.

Magneesium ja stress

Ühiskonna surve on tänapäeval väga suur. See ei kehti ainult töökohal, vaid ka kodus ja vabal ajal peavad mehed olema valmis andma endast kõik. Peale närvikulu väheneb ka organismi magneesiumitase, sest stressi ajal eritub kehast üha enam magneesiumi.

Lisateave selle kohta, kuidas stress võib suurendada magneesiumivajadust.

Magneesium ja kõrvetised

Need, kes kannatavad ebameeldiva põletustunde käes, kasutavad sageli maohappe blokaatoreid. Need takistavad maohappe moodustumist. Kahjuks põhjustab nende tarbimine sageli kõrvaltoimeid - happe blokaatorid inhibeerivad ka mineraalide, näiteks magneesiumi imendumist. Seega, kui teil on kõrvetised ja kasutate ravimeid, peaksite jälgima magneesiumi tasakaalu. Magneesiumivajaduse rahuldamiseks on soovitatav võtta kõrge kvaliteediga magneesiumpreparaati, nagu magneesiumtsitraat, sest see ei vaja organismis imendumiseks maohapet.

Magneesium ja toitumine

Igapäevaelu võib olla kiire ja jätab vähe aega tervisliku toidu valmistamiseks: kiirtoitlustus ümber nurga tundub kiire ja mugav alternatiiv. Kuid tasakaalustamata toitumine võib soodustada oluliste mineraalide, nagu näiteks magneesiumi, puudust. Need, kes soovivad magneesiumirikkaid toite, peaksid sööma palju kaunvilju ja täisteratooteid. Mitte kõigil õnnestub iga päev tarbida 400 mg magneesiumi.  Magneesiumitasakaalu saab täiendada kvaliteetsete toidulisandite abil, eelistada tuleks neid, mis sisaldavad magneesiumtsitraati. See on väga biosaadav, imendub kergesti ja toimib kiiresti.