Magneesium naistele

Magneesium naistele

Magneesium on väga oluline mineraal ja naised vajavad sageli suuremaid koguseid.

Magneesium on mineraal, mis on seotud enam kui 600 erineva ainevahetusprotsessiga organismis. See võimas mineraal mõjutab hormonaalset süsteemi, reguleerib lihaste ja närvide vahelist koostoimet ning aitab tagada tugevad luud – need on ainult mõned näited. Kuna naised läbivad palju erinevaid eluetappe, mis võivad põhjustada magneesiumivaegust, peaksid nad alati tagama piisava magneesiumitarbimise.

Magneesium PMS ajal

Menstruaalvalud ja premenstruaalne sündroom (PMS) on ühed kõige levinumad günekoloogilised kaebused. PMS-i sümptomid nagu väsimus, veepeetus ja ülitundlikkus tekivad tavaliselt paar päeva enne menstruatsiooni algust. Perioodi ajal võivad mõjutada ägedad sümptomid nagu krambid, alakõhu- ja seljavalu. Selle meditsiiniline termin on düsmenorröa. Magneesium aitab kaasa normaalsele lihaste tööle ja närvisüsteemi normaalsele talitlusele ning omab ka vasodilatiivset toimet. Pidev magneesiumi tarbimine võib takistada PMS / düsmenorröa esinemist ja leevendada sümptomeid nagu krambid ja peavalud.

Loe lähemalt magneesium ja PMS kohta.

Magneesium raseduse ja imetamise ajal

Rasedus esitab kehale uskumatuid nõudmisi. Seetõttu ei ole üllatav, kui rasedad naised kannatavad sageli magneesiumivaeguse all. Mitte ainult ema ainevahetus ei muutu  (rasedus suurendab magneesiumi eritumist neerude kaudu umbes 25%),  vaid ka kasvav laps vajab raseduse edenedes üha enam magneesiumi.

Lisateave magneesiumi vajadusest raseduse ja imetamise ajal.

Magneesium menopausi ajal

Nagu puberteet ja rasedus, on ka menopaus naiste elus muutumiste aeg. 40-ndate aastate lõpus väheneb aeglaselt hormoonide, nagu östrogeen ja progesteroon, tootmine. Muuhulgas mõjutab see vegetatiivset närvisüsteemi, mis kontrollib meie ainevahetust, südame-veresoonkonna seisundit ja seedetrakti. See võib põhjustada tüüpilisi menopausile iseloomulikke sümptomeid, nagu suurenenud higistamine, südamepekslemine, kõhukinnisus, peavalu või jalakrampid. Magneesium aitab kaasa normaalsele lihaste ja närvisüsteemi tööle ning aitab hoida luid normaalsena.  

Nõuanded menopausi kaebuste korral

  • 1.
    Gesunde Ernährung

    Teadlikult söömine

    Lisada toidulauale rohkem valke. Valgud aitavad säilitada lihasmassi.

  • 2.
    Sport

    Liikuda rohkem

    Sport ajab higistama, nii et kuumad hood ei ole enam ebameeldivad. Samuti saab hoida keha vormis.

  • 3.
    Wasserglas

    Juua palju

    See aitab vältida kõhukinnisust ning kompenseerib vedelikukadu higistamise tagajärjel.

  • 4.
    Glas

    Manustada magneesiumi

    Magneesium on nüüd eriti oluline, sest see väldib jalakrampe ja peavalu.

Magneesium on oluline ka tervete luude jaoks. Rohkem kui 60% kogu magneesiumist kehas hoitakse luudes. Luu moodustavad rakud vajavad magneesiumi. Magneesiumivaegus võib vähendada luude stabiilsust ja soodustada seega osteoporoosi. Piisav magneesiumi tarbimine on oluline ka kaltsiumi säilitamiseks luudes, sest magneesium osaleb kaltsiumi tasakaalu hormonaalses kontrollis.

 

Magneesium on oluline mineraalne, millest naistel võib sageli olla puudus. Saksa Toitumisühing (DGE) ja Toidu- ja Toitumisnõukogu (FNB)* soovitavad täiskasvanutele 300 kuni 400 mg magneesiumi päevas.

*Food and Nutrition Board (FNB) at the Institute of Medicine of the National Academies (USA)