Magnesium & Depressionen

Magneesium ja depressioon

Uuri siit, kuidas magneesium aitab depressiooni ja unehäirete korral.

Depressioon on laialt levinud probleem, mis mõjutab näiteks Saksamaal umbes 4 miljonit elanikku. Selle levimus kasvab aastast-aastasse. Depressiooni põhjused võivad olla väga erinevad.

Teaduslikud uuringud on näidanud, et depressiooniga inimestel on tihti magneesiumivaegus ja see suurendab omakorda depressiooni tekkimise riski. On leitud, et magneesiumilisandite võtmine mitu nädalat järjest avaldab positiivset mõju depressiooni sümptomitele ja ärevusele. Magneesiumil on antidepressiivne toime, mis on võrreldav antidepressandiga Imipramine. Magneesium on seetõttu kasulik depressiooni all kannatavatele inimestele.

Magneesium unehäirete korral

Paljud inimesed kannatavad unehäirete all: neil võib olla raskusi magama jäämisega, ärkavad sageli või puudub sügav uni. Järgmisel päeval tunnevad ennast kohutavalt ja ei suuda tõhusalt toimetada. Uuringud on näidanud, et magneesium võib parandada une kvaliteeti. Magneesium pärsib stressihormoonide sekretsiooni ja seega võib see mõjutada unehäireid positiivselt. Unehäiretega inimesed peaksid seetõttu tagama õigetes kogustes magneesiumi tarbimise.

Unehäirete mõju:

  • Tulemuste langus
  • Ärrituvus
  • Pinge
  • Väsimus

Müdigkeit

Magneesiumivaegus: õige annus

Magneesiumivaeguse vältimiseks peaks võtma vähemalt 300 mg magneesiumi päevas. Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) soovitab magneesiumivaeguse korral 300 mg magneesiumi päevas. Toidulisandite võtmine võib olla kasulik ka stressi korral, treeningute ajal ning vanemas eas.