Magneesium ja lihaspinged

Magneesium ja lihaspinged

Kas magneesium aitab vältida lihaspingeid? Loe edasi...

Lihaspingeid esineb kõige sagedamini kaela- ja õlavöötmepiirkonnas, aga võivad mõjutada ka teisi lihasgruppe. Oluline on mitte leida ainult leevendavat asendit, sest see võib üldiselt sümptomeid suurendada.

Hea uudis on see, et magneesium aitab pingeid kaelas vähendada – sageli on selle põhjuseks eespool nimetatud mineraali puudus. Sageli põhjustab just magneesiumivaegus neid sümptomeid. Kui rakkudes ei ole piisavalt magneesiumi, ei saa lihased lõõgastuda ning tulemuseks on tüüpilised sümptomid, mis võivad põhjustada ka krampe. Magneesium aitab lihastel lõõgastuda.

Magneesiumivaegus ja lihaspinged

Lihasvaevustel võib olla mitmeid põhjusi. Magneesiumivaegus mängib siin rolli stressi, vigastuste, kehva kehahoiaku või põletiku kõrval. Selleks, et lihased saaksid korralikult taastuda, on vaja magneesiumi. Stiimulite ülekanne närvide ja lihaste vahel toimib korralikult ainult siis, kui kehas on piisavalt magneesiumi.

Magneesiumivaegusest tingitud lihaste vaevusi saab leevendada kvaliteetsete lisanditega – näiteks magneesiumtsitraadiga. Maailma Tervishoiuorganisatsioon (WHO) soovitab magneesiumivaeguse korral vähemalt 300 mg magneesiumi päevas.

Tähtis:

Magneesiumivaegus võib põhjustada erinevaid probleeme ja seda tuleks vältida. Muretsema ei pea üleannustamise pärast, sest üleliigne magneesium eritub neerude kaudu.