Magnesium bei Kopfschmerz und Migräne

Magneesium ja migreen

Magneesiumi manustamine võib vähendada peavalu. Loe edasi...

Umbes 10 miljonit sakslast kannatavad migreenihoogude käes. Migreenihoog hõlmab tavaliselt peavalu, iiveldust ja oksendamist. Teadlased eristavad 300 erinevat peavalutüüpi.

Magneesium migreeni korral

Migreeni põdevatel patsientidel on veres sageli väga madal magneesiumitase. Seetõttu seostatakse peavalu ja migreeni tekkimise põhjust magneesiumivaegusega. Magneesiumivaegus põhjustab lihas- ja närvikiudude ülitundlikkust, põhjustades pingeid kaela- ja õlavöötmepiirkonnas, mis võib vallandada pingepeavalu. Samuti ahenevad veresooned peas, mis võivad põhjustada migreenihooge. Sellisel juhul soovitatakse magneesiumi piisavat tarbimist pingepeavalude ja migreenihoogude ennetamiseks.

Kui palju magneesiumi peab võtma migreeni korral?

Magneesiumilisandi võtmine migreeni korral on osutunud tõhusaks. Uuringud on näidanud, et nii migreenihoogude arv kui ka üksikute valuhoogude intensiivsus võib väheneda, kui võtta 300 mg magneesiumi magneesiumtsitraadi kujul kaks korda päevas 3 kuu jooksul.

Otsustava tähtsusega on õige toimeaine

Miks on see nii oluline? Toit sisaldab magneesiumi orgaanilises vormis, näiteks magneesiumtsitraadina, mis on hästi organismi poolt omastatav. See on põhjus, miks kõik Magnesium-Diasporal tooted sisaldavad organismi poolt hästi omastatavat magneesiumtsitraati.

Hea teada ...

Saksamaa Migreeni ja Peavalu Selts (DMKG) soovitab samuti suuremates annustes magneesiumi migreeni leevendamiseks ja ennetamiseks.

Kuidas võidelda migreeniga:

  • Vältida ülepingutamist

Aju võib olla üle stimuleeritud, kui see on alati aktiivne.

  • Vähendada stressi

Stressihormoonide sekretsioon põhjustab veresoonte laienemist – samuti ajus. See võib põhjustada valulikke närvirakkude reaktsioone.