Magneesium ja stress

Magneesium ja stress

Kas magneesium aitab stressi korral? Loe rohkem „stressivastase mineraali“ kohta.

Stress on paljude inimeste jaoks igapäevase elu osa. Nad võitlevad, et sobitada kokku perekonna, sõprade ja karjääri nõudmised. Pidev stress mõjutab aga tervist erinevatel viisidel. Igaüks, kes kannatab stressi all, teab, mis tähendavad magamatus ja keskendumisprobleemid. Kui stressi ajal hoolitseda suurenenud magneesiumivajaduse eest, võib see aidata toetada närvisüsteemi normaalset funktsiooni.

Magneesium stressi korral

Keha reageerib stressile stressihormoonide eritamisega nagu adrenaliin ja noradrenaliin, mis suurendavad hingamissagedust, tõstavad vererõhku ja südame löögisagedust. Rohkem hapnikku saadetakse lihastesse ja ajju. See oli elupäästev reaktsioon pikka aega varem, kui pidi põgenema looduses kiskjate eest. Tänapäeval on stressi põhjused tavaliselt vähem ohtlikud, kuid adrenaliini tase jääb kõrgeks. Seetõttu peame stressi vähendamiseks kasutama teisi strateegiaid.

Magneesiumi peetakse „stressivastaseks mineraaliks“, kuna see reguleerib stressihormoonide sekretsiooni: stressi korral kasutab ja vajab keha rohkem mineraale.

6 nõuannet stressi vähendamiseks

 • 1.
  Regelmäßig bewegen

  Regulaarne füüsiline tegevus

 • 2.
  Ein heißes Bad nehmen

  Soe vann

 • 3.
  Ein gutes Buch lesen

  Hea raamat

 • 4.
  Freunde treffen

  Kohtumine sõpradega

 • 5.
  Progressive Muskelentspannung

  Progressiivne lihaste lõõgastamine

 • 6.
  Autogenes Training

  Autogeenne treening