Magnesium für Herz und Bluthochdruck

Magneesium ja süda

Magneesium on oluline normaalseks südame tööks. Loe edasi...

Magneesium on seotud paljude elutähtsate protsessidega kehas. Näiteks on ta kaltsiumi looduslik antagonist ning toetab südametöö reguleerimist: kaltsium vastutab südamelihase stimuleerimise ja magneesium lõõgastumise eest. Seetõttu võib magneesiumivaegus olla südame rütmihäirete riskifaktor.

Magneesiumi toime südamele

Koos mineraalide kaaliumi ja kaltsiumiga, tagab magneesium närviimpulsside tõrgeteta edastamise. See selgitab seost magneesiumivaeguse ja südame rütmihäirete vahel. Kui kehas on magneesiumitase madal, ei saa lihasrakud pärast stimulatsiooni lõõgastuda. See võib põhjustada funktsionaalseid häireid nagu südame rütmihäired, mis võib avalduda kiirema südame löögisagedusena (tahhükardia), vahelejäänud südamelöökidena (enneaegne südamelöök) või täiesti ebaregulaarse südamerütmina (vatsakeste fibrillatsioon). Nii reguleerib magneesium südame löögisagedust kui kaltsiumi vastastikku toimet, tagades südame korraliku ja rütmilist löömist. Magneesiumi soovitatakse võtta südame rütmihäirete korral. USAs ja Saksamaal läbiviidud uuringud on tõestanud, et mainitud mineraalil on südame funktsiooneerimises oluline roll. Koos mineraalide kaaliumi ja kaltsiumiga tagab magneesium närviimpulsside tõrgeteta edastamise. Eksperdid on tõestanud, et südame rütmihäirete esinemine, mis on üks kõige sagedasemaid südamega seotud surmapõhjuseid, on seotud madala magneesiumisisaldusega. Seetõttu soovitatakse võtta südame rütmihäirete korral regulaarselt magneesiumi.

Magneesium ja vererõhk

Magneesium lõdvestab veresoonte lihasrakke ja vähendab stressihormooni adrenaliini vabanemist, mille tagajärjel langeb vererõhk. Paljudes uuringutes on uuritud seost kõrge vererõhu ja magneesiumi vahel. On välja toodud, et magneesiumi manustamisega saab vererõhku alandada. Kõrge vererõhuga patsientidel on oluline manustada magneesiumi suurtemates annustes, sest tihti võetakse lisaks ka diureetikume, mis suurendavad magneesiumi eritumist ning see võib viia magneesiumivaeguseni.

Kuidas vähendada vererõhku:

 • 1.
  Sport

  Tegeleda regulaarselt spordiga

 • 2.
  Übergewicht abbauen

  Langetada kaalu

 • 3.

  Vähendada soola tarbimist

 • 4.
  Obst

  Toituda tervislikult

 • 5.
  Rotwein

  Juua alkoholi mõõdukalt

 • 6.
  Zigarette

  Mitte suitsetada

 • 7.
  Magnesiumversorgung

  Tagada magneesiumi piisav tarbimine