Mis on magneesiumivaegus?

Mis on magneesiumivaegus?

Kuidas ilmneb magneesiumivaegus? Loe edasi...

Mis on magneesiumivaegus? See on küsimus, mida küsivad paljud inimesed, kes tahavad olla kindlad, et võtavad piisavalt seda olulist mineraali. Magneesiumivaeguse tunnused ilmuvad kiiresti, kui kehas langeb tase liiga madalale.

 

Magneesiumivaeguse tüüpilised tunnused

Valulikud lihas- ja jalakrambid on tüüpilised magneesiumivaeguse tunnused. Defitsiidi all kannatavad inimesed võivad tunda ka pingeid kaela- ja õlavõõtmepiirkonnas, peavalu, migreeni või silmalaugude tõmblemist.

Magneesiumivaeguse tüüpilised tunnused

Lihas- ja jalakrambid on tüüpilised magneesiumivaeguse tunnused. Jalakrampide esinemissagedus kasvab koos eaga, seetõttu kaebavad selliste sümptomite üle just eakamad inimesed.

Lihaspinged on märk suurenenud pingest organismis, tavaliselt esinevad need koos stressi ja ärevusega.

Magneesiumivaeguse tulemuseks võib olla lihas- ja närvikiudude ülitundlikkus, mis võib põhjustada pingeid kaela- ja õlavöötmepiirkonnas, see omakorda võib tekitada pingepeavalu või migreeni.

USAs ja Saksamaal läbi viidud uuringud on tõestanud, et magneesium mängib olulist rolli südametalitluses. Südame arütmia tekkimine, mis on üks kõige sagedasemaid südamega seotud surma põhjustajaid, on seotud madala magneesiumi tarbimisega. Seetõttu soovitavad eksperdid magneesiumi võtta regulaarset.

Mis on magneesiumivaeguse põhjused?

Magneesiumivaegust võivad põhjustada:

Tasakaalustamata toitumine ja kalorite arvestamine võivad põhjustada sageli magneesiumivaegust. Samuti võivad olla mõjutatud eakad inimesed, kes üha vähem söövad ja joovad.

Keha tarbib ja kaotab magneesiumi aktiivse füüsilise tegevuse ja higistamise ajal. Kaotatud magneesium ja vedelikud tuleb kiiresti taastada. Samuti on diabeetikutel suurem magneesiumivajadus, kuna neil eritub uriiniga rohkem mineraale.

Teatud ravimite, näiteks maohappe blokaatorite ja diureetikumide kasutamisel, võib organismi magneesiumitase kannatada.

Kuidas võidelda magneesiumivaegusega?

Magneesiumivaeguse vastu võitlemiseks peab midagi ette võtma. Soovitame manustada õiges annuses kõrgekvaliteedilist toimeainet, tagamaks, et keha saaks piisavalt magneesiumi. Magneesiumtsitraadi vormis magneesiumi kasutamine on osutunud äärmiselt tõhusaks. Magneesiumtsitraat esineb loomulikult inimkehas, mis tähendab, et see on bioloogiliselt ühilduv ja toimib kiiresti. Seetõttu sisaldavad kõik Magnesium-Diasporal® tooted magneesiumtsitraati.