Erhöhte Magnesium-Ausscheidung

Suurenenud magneesiumi eritumine

Haigused ja ravimid võivad viia magneesiumi suurema eritumiseni.

On mitmeid põhjuseid, miks eritub organismist tavalisest rohkem magneesiumi, selle võivad põhjustada mitmesugused haigused, teatud ravimid, füüsiline pingutus ja aktiivne sportimine. Alkoholi joomine põhjustab samuti suurenenud magneesiumi eritumise.

Magneesium ja diabeet

Diabeetikute magneesiumi tarbimine on sageli ebapiisav. Paljud uuringud on näidanud, et II tüüpi diabeetikutel on veres sageli madal magneesiumitase. Veresuhkru taseme tõus mõjutab neerude tööd, mille tulemuseks on suurenenud magneesiumi eritumine uriiniga.

Siit leiate rohkem infot magneesium ja diabeedi kohta.

Magneesium ja sport

Inimestel, kes tegelevad aktiivselt spordiga, on suurenenud nõudlus magneesiumi järele, sest intensiivse higistamisega eritub suurem kogus mineraale. Samal ajal on jälle energiavahetuse jaoks vaja rohkem magneesiumi. Tüüpilised magneesiumivaeguse sümptomid võivad olla jalakrambid, lihaspinged ja väsimus.

Siit leiate rohkem infot magneesiumi ja spordi kohta.

Magneesium ja stress

Stressil on ka negatiivne mõju organismi magneesiumi tasakaalule. Keha eritab stressi ajal adrenaliini ja noradrenaliini. Rakkudes säilitatav magneesium on vajalik stressihormoonide vähendamiseks veres.

Siit leiate rohkem infot magneesium ja stressi kohta.

Magneesium ja ravimid

Diureetikumide ja lahtistite kasutamine põhjustab magneesiumi suurenenud eritumise neerude kaudu, mille tulemuseks võib olla magneesiumivaegus. Inimesed, kes võtavad maohappe blokaatoreid (prooton pumba inhibiitoreid) võivad samuti kannatada magneesiumivaeguse all, sest magneesiumi imendumine organismis on häiritud.  

Hea teada:

Magneesiumilisandi valimisel pöörata tähelepanu nii toimeainele kui selle annusele. Loe rohkem kõrgekvaliteedilise ja tõhusa magneesiumilisandi kohta.