Mis on magneesium?
Magneesium on inimorganismis oluline element. Loe edasi...
Magneesium on inimorganismis oluline element. Loe edasi...
Magneesium on üks nn olulistest ainetest ja osaleb üle 600 ainevahetusprotsessis meie kehas. Kuid seda elutähtsat mineraali ei saa keha ise toota. Näiteks reguleerib see lihaste ja närvide vahelist koostoimet, tagades kogu lihaskonna tõrgeteta funktsioneerimise. Seega on see oluline inimorganismis kõigi energiasõltuvate protsesside jaoks.
Looduses leidub magneesiumi ühenditena peamiselt maakoore kivimikihis, samuti merevees ja kõikide roheliste taimede värvaines klorofüllis. Inimorganism sisaldab umbes 26 g magneesiumi; suurem osa sellest (60%) on talletatud luudes ja aitab kaasa luu stabiilsusele. Lisaks sellele on magneesiumil oluline roll raku jagunemisel ja närvisüsteemi funktsioneerimisel.
Hea teada: Kuigi magneesiumi leidub paljudes taimsetes ja loomsetes toitudes, on nende magneesiumisisaldus oluliselt erinev. Magneesiumiallikateks on kaunviljad, pähklid, teraviljad ning mineraalvesi. Lisainfo magneesiumi ja toidu kohta.
Magneesium on oluline mineraal, ilma milleta ei saaks meie keha toimida.
Uuri välja, millised ülesanded täidab magneesium meie kehas.
Saksamaa Toitumisühing (DGE) ning Toidu- ja Toitumisamet (FNB)* soovitavad 300 kuni 400 mg magneesiumi päevas täiskasvanutele, olenevalt vanusest ja soost. Kui keha saab mineraali liiga vähe, võib defitsiit ilmneda mitmel viisil. Tüüpilised sümptomid on jala- ja lihaskrambid, samuti lihasnõrkus, peavalud, väsimus ja südame rütmihäired. Siit saate teada, millised sümptomid viitavad magneesiumivaegusele.
Inimesed, kes treenivad regulaarselt või on stressis vajavad rohkem magneesiumi, samuti naised, kes imetavad või kellel on menopaus.
*Food and Nutrition Board (FNB) at the Institute of Medicine of the National Academies (USA)