Magnesium: Richtige Einnahme

Magneesium:
õige tarbimine

Kuidas magneesiumi õigesti manustada? Siin on vastused korduma kippuvatele küsimustele.

Kui soovite tagada tasakaalustatud magneesiumi tarbimise ja vältida magneesiumivaegust, soovitame võtta magneesiumlisandit organismile hästi omastatava magneesiumtsitraadina. Magneesiumtsitraat esineb loomulikult inimkehas, seega on see väga kergesti imenduv ja kiiresti toimiv. Kui soovite teada, kuidas magneesiumi korralikult tarbida, on meil teie küsimustele vastused.

Magneesiumivaeguse kompenseerimine ja vältimine

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) soovitab magneesiumivaeguse vältimiseks 300 mg magneesiumi päevas. Ägedate sümptomite, nt. jalakrampide korral, peaks tarbimine jätkuma ka pärast sümptomite kadumist, kuna magneesiumidepoode täiendamiseks võib kuluda umbes neli nädalat. Diasporal® toodete hulgast saab valida, kas parim viis vajaduse rahuldamiseks on üks päevane annus korraga või eelistatakse võtta väiksemat annust kaks või kolm korda päevas.

Sellised tegurid nagu stress, aktiivne liikumine, haigused (nt diabeet) või teatud ravimid (nt diureetikumid) võivad magneesiumivajadust oluliselt mõjutada.

Lugege edasi, millised haigused ja ravimid võivad mõjutada magneesiumi tasakaalu.

Kuidas võtta magneesiumi korrektselt

Mitte kõik magneesiumid ei ole sarnased. Soovitame manustada toodet, mis sisaldab  orgaanilist magneesiumühendit nagu magneesiumtsitraat. Magneesiumtsitraat esineb loomulikult inimkehas, nii et see on bioloogiliselt ühilduv ja toimib kiiresti.

Põhimõtteliselt võite magneesiumtsitraati võtta olenemata toidukordadest. Kui teil tekivad jalakrambid öösel, siis on kasulik võtta magneesiumi enne magamaminekut. Magneesiumitase langeb alati öösel, mis võib tekitada krampe.

Sportlased peaksid võimaluse korral võtma magneesiumi pärast treeningut, sest mineraal lõdvestab lihaseid ja see ei aita kaasa sooritustele.

Siit saab lugeda lisateavet magneesium ja spordi kohta.

Magneesium: kõrvaltoimed

Magneesiumi kasutamisel võib teil mõnikord tekkida pehmeid väljaheited või kõhulahtisus. See on ohutu ja mõõduv. Sellegipoolest peaksite sellel hetkel magneesiumi annust vähendama, sest pehmed väljaheited on märk sellest, et sool ei saa enam mineraali absorbeerida.

Magneesium: üleannustamine?

Sõltuvalt magneesiumivaeguse tõsidusest, peab magneesiumi ööpäevane kogus olema vähemalt 300 mg. Kui ekslikult on võetud liiga palju magneesiumi, siis võib märgata selle tulemusena pehmeid väljaheiteid. Kahtluse korral konsulteerida arstiga.

Hea teada:

Kui neerud töötavad normaalselt, eritub liigne magneesium uriiniga. Seega on suukaudse manustamise korral üleannustamine praktiliselt võimatu.

Võta magneesiumi ja kaltsiumi eraldi

Samaaegselt manustades magneesiumi ja kaltsiumi (nt 300 mg magneesiumi ja 1000 mg kaltsiumi), võib üks takistada teise imendumist. Seetõttu soovitatakse jätta magneesiumi ja kaltsiumi lisandite võtmise vahele 2 kuni 3 tundi.

Soovitus: kaltsiumi võtta hommikul ja magneesiumi õhtul.  See ei kehti väiksemate annustega kombinatsioonide korral.

Magneesiumivaegus: millal on vaja pöörduda arsti poole?

Raske neerukahjustuse või südame löögisageduse aeglustumise (bradükardia) korral, tuleks enne magneesiumi võtmist konsulteerida arstiga. Mõned ravimid, näiteks aminoglükosiid-antibiootikumid, tsisplatiin ja tsüklosporiin A, kiirendavad magneesiumi eritumist neerude kaudu, mis nõuab tõenäoliselt annuse korrigeerimist. Magneesiumi imendumist soolest mõjutavad ka suurtes kogustes kaltsiumi, raua, fluoriidide ja tetratsükliinrühma antibiootikumide manustamine. Kuna magneesium ja eespool nimetatud ravimid võivad mõjutada üksteise imendumist, tuleks võimaluse korral jätta manustamise vahele 2 kuni 3 tundi.